Інтерв'ю

 • 19/01/2017 ugcc.lviv.ua
 • Митрополит Ігор: «Свячена вода не допоможе, якщо люди не змінюватимуться»
 • Напередодні празника Богоявлення Господнього кореспондент «Високого Замку» поцікавилася у Високопреосвященного владики Ігоря, Архиєпископа і Митрополита Львівського УГКЦ, як потрібно освячувати свої душі і помешкання чудодійною свяченою водою.
   
  — Празник Богоявлення Господнього у народі більш відомий як Водохреще чи Йордан, — розповідає Митрополит Ігор. — Ми святкуємо цей празник тому, що Ісус Христос хрестився у ріці Йордані. Хрестив Ісуса святий Іван Хреститель (Предтеча), празник якого святкуємо відразу після Водохреща. Не хотів Іван хрестити Ісуса, бо розумів, що перед ним — Бог, якого не гідний торкатися, але Ісус запевнив Івана, що мусить виконати це пророцтво. То було Хрещення на відпущення гріхів, і поряд з безгрішним Ісусом стояли грішники. Згодом Ісус, який був без гріха, взяв на себе гріхи усього світу… Коли Ісус вийшов з води, відкрилося небо і пролунав голос з небес: «Це є Син мій улюблений, якого Я собі вподобав» (Мт 3,17). Дух Святий у вигляді голуба зійшов на Ісуса. Відбулося Богоявлення Господнє, об’явлення Святої Трійці: Бога-Отця, Бога-Сина і Бога-Духа Святого. У молитвах, якими освячуємо воду, точніше, це чинить Святий Дух, ми промовляємо, що свячена вода гріхи відпускає.
   
  — Тому священики освячують воду, яка стає цілющою…
  — Саме так. Сила віри і молитви за допомогою води зцілюють душі людей від гріхів. Тому у празник Богоявлення споживаємо освячену воду і окроплюємо нею християн та їхні помешкання. Свячену воду треба застосовувати упродовж року. Не лише вживати її на Водохреще. Годиться, щоб нею причащатися протягом року, навіть кожного дня споживати її з великою вірою у Провидіння Боже. Слід пам’ятати, що свячена вода зцілює від недуг фізичних та тілесних.
  — Свячена вода має особливу структуру, бо може триматися рік чи й більше і не псуватися. Не лише структура, а й властивості свяченої води людям незбагненні…
  — Дехто вважає, що вода свячена не псується, бо священики занурюють у неї срібний хрест, але не лише срібним хрестом освячуємо воду, а й дерев’яними хрестами. Та й на великі Йорданські Водосвяття застосовуємо свічі, потім дихаємо на воду, як символ Духа також занурюємо пальці, складені у вигляді символу “Ісус Христос”, а в кінці занурюємо хрест. Це обряди святої Церкви, які силою Святого Духа, із приписаними молитвами освячують воду. Не треба прагнути пояснювати, чому так відбувається, бо це насамперед велика сила віри і молитви. Тут відбувається дія Святого Духа. Коли йдеться про зцілення, розуміємо, що не вода зцілює, але Господь. Людина вип’є води і вірить, що це їй допоможе — так, але людині завжди допомагає Господь Бог через її віру і воду, освячену Церквою в ім’я Боже.
   
  — У Навечір’я Богоявлення, 18 січня, ми приходимо у церкву, щоб зачерпнути води, набираємо в посуд свяченої води. Наступного дня, на свято Богоявлення, стараємося почати день із ковтка Йорданської свяченої води. Традиційно у цей день, окрім візиту до храму, багато християн вирушають до водойм, аби зануритися у воду, щоб отримати благодать Божу на весь рік. Кажуть, що так сміливо занурившись в ополонку на Йордан, можна зцілитися повністю. Чи то правда?
  — Не зовсім правда (сміється). Занурюватися у воду на празник Богоявлення корисно для здоров’я, але важливо це робити правильно, щоб не переохолодитися й не заробити собі якісь хвороби. Насамперед треба пам’ятати, що занурюватися у холодну воду потрібно з головою, повністю, щоб усі частини людського тіла перебували в однаковому положенні. З іншого боку, не всім можна стрибати в ополонку. Довго перебувати у крижаній воді категорично забороняється, а опісля треба зігріватися гарячим чаєм. Важливо, аби занурення в ополонку на Йордан було з вірою, на здоров’я і з любов’ю до Бога… Треба просити Бога в молитві, щоб простив гріхи й обновив душу і тіло. Для здоров’я добре те, що чинимо з вірою в Бога.
   
  — Ви занурюєтеся в ополонку на Йордан?
  — Ні (сміється).
   
  — У народі кажуть, що порядні господині мають все випрати вдома до Йордану, бо тиждень після Водохреща вода вся свячена і прати не можна…
  — Такого нема написано, щоб тиждень не прати після Йордану (сміється).
   
  — Люди традиційно відвідують храми у цей день і запрошують священика до своїх помешкань, аби окропити їх свяченою водою. Відрізняється процедура освячення квартири, яка ще не була освячена, і тієї, яку вже священик освячував?
  — Дещо відрізняється обряд, бо освячувати квартиру вперше — триваліше і з відмінними обрядами-приписами. Якщо люди мають бажання освятити своє помешкання вперше, потрібно заздалегідь попередити про це священика, бо це — довший обряд. Коли священик кропить свяченою водою, скажімо, квартири у багатоквартирному будинку, то він фізично не може приділити багато часу кожній родині. Колись у Вінниці я не міг освятити багато квартир за день, бо греко-католиків не так багато, й живуть на віддалі за різними адресами. Тому на день реально було освятити 5−7 квартирі приділити людям належну увагу. Священик повинен запитати, хто живе у квартирі, чи люди вінчані, чи діти хрещені, чи ходять до церкви, чи є мир і спокій у сім’ї… Має знайомитися з парафіянами і допомагати у їхньому духовному житті.
   
  — Коли у родинах сварки і неспокій, кажуть, треба покликати священика, щоб окропити хату свяченою водою…
  — Але не лише вода і священик допомагають. Не можна розраховувати на те, що прийшли-освятили – і буде мир і спокій. Люди повинні очищати свої душі від негативу, а це — велика праця. Священик і свячена вода не допоможуть, якщо люди не змінюватимуться. Треба частіше заглядати у своє сумління, аби побачити, наскільки освячена твоя душа.
   
  За матеріалами: Високий замок online

Фотогалерея та медіа

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Календар Пасторального планування Львівської Архиєпархії УГКЦ на березнь 2017 року.

Галерея

Previous
 • Більше сотні осіб взяли участь у реколекціях для подружніх пар, що відбулися у Брюховичах.

 • Молитва за мир у Соборі святого Юра (1.1.2017)

 • Відбулися Облечини двох кандидаток Сестер Студійського уставу в монашество.

 • Наталія Капітан

 • Святкування 100-ліття віднови Згромадження Cестер Святого священномученика Йосафата в Галичині.

 • Глава УГКЦ

 • У Соборі Юра виставлено для почитання копію ікони Вифлеємської Богородиці (3.12.2016)

 • Десятилітній ювілей храму в с. Підгайчики

 • Владика Венедикт із пастирським візитом у с. Кожичі, Яворівського р-н. (27.09.2015)

 • Великопосні реколекції (2014 р. Б.) для працівників Курії Львівської архиєпархії

 • У Львівській архиєпархії відбувся турнір «Вивчаємо митрополита Андрея Шептицького»

 • Освячення престолу у парафії Різдва Пресвятої Богородиці (м. Яворів, 2015)

 • Митрополит Ігор: «Молитва – могутня зброя в руках того, хто щиро молиться до Господа»

 • Блаженніший Святослав

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі